policja fot. Sławek Wąchała

Środa Wielkopolska: Policja zatrzymała kierowcę Audi, który zrobił sobie rajd po chodniku

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali mężczyznę, który postanowił wyprzedzić kilka samochodów brawurową jazdą po chodniku.

Ustalenie tożsamości kierowcy Audi mocno ułatwił fakt, że jeden z wyprzedzanych kierowców miał zamontowaną kamerkę w samochodzie.

Mężczyzna szybko został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało brawurowa jazda po chodniku nie była jedynym wykroczeniem, które popełnił. Funkcjonariusze otrzymali dodatkowe materiały filmowe, na których mają być uwiecznione m.in. wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu; ignorowanie czerwonego światła sygnalizatora oraz wjechanie na przejazd kolejowy, gdy zapory się już zaczęły opuszczać.

Policjanci zlokalizowali dwójkę mężczyzn powiązanych z Audi i obu aresztowali. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Poznania, w wieku 21 i 32 lat. Po weryfikacji materiału dowodowego policja wytypowała starszego z nich jako odpowiedzialnego za brawurową jazdę.

Postawiono mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia jak i stosowania przemocy lub groźby w celu zmuszenia innej osoby do określonego zachowania. Za oba czyny kodeks przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mundurowi zajmujący się wykroczeniami postawili kierowcy 9 zarzutów związanych z łamaniem przepisów drogowych, za które grozi kilkutysięczna grzywna, zatrzymanie prawa jazdy do 3 lat oraz 49 punktów karnych. Teraz sprawą zajmie się sąd, który podejmie ostateczną decyzję co się stanie z kierowcą.

Źródło: KPP Środa Wielkopolska

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze