Sulęcinek drzwi sołtysa - fot. Sulęcinek FB

Środa: Atak na dom sołtysa. Z powodu koronawirusa

Kłamcą i oszustem nazwał sołtysa Sulęcinka jeden z mieszkańców wsi – i napisał mu to na drzwiach. Dlaczego? Bo sołtys odmówił udostępnienia danych osoby zakażonej koronawirusem.

Jak informuje Radio Poznań, kilka dni temu okazało się, że jeden z mieszkańców wsi jest zakażony koronawirusem. Mieszkańcy Sulęcinka, miejscowości liczącej około 1750 mieszkańców, zaczęli dzwonić do sołtysa, by powiedział im, który z mieszkańców jest zakażony.

Sołtys, co oczywiste, nikomu tej informacji nie podał, a wtedy na drzwiach wejściowych do jego domu pojawiły się wyzwiska: “kłamca” i “oszust” z dodatkiem wulgaryzmów. Drzwi obrzucono też jajkami, a pod drzwiami – rozrzucono papier toaletowy.

Sołtysa wsparła też solidarnie cała rada sołecka: “Uważamy takie zachowania za karygodne, świadczące o braku zrozumienia, ale i braku myślenia niektórych osób” – napisali radni w oświadczeniu. – “Swoim oświadczeniem chcemy dać wyraz poparcia dla działań Mateusza Ciołka oraz że wspieramy go w tym trudnym czasie. Również życzymy zdrowia osobie chorej i jej najbliższym. Natomiast osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa”.

Radni poprosili też o pomoc mieszkańców, by – jeśli wiedzą, kto jest autorem napisów – przekazali tę informację albo radzie, albo policji. Bo policja już się zajmuje tą sprawą.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze