Śrem bardziej zielony. Trzydzieści nowych drzew w centrum

sadzenie drzew fot. UM Śrem

Ponad 30 nowych drzew zostanie posadzonych w Śremie, i to w samym centrum miasta. 27 kwietnia burmistrz Adam Lewandowski, starosta Zenon Jahns oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych posadzili pierwsze trzy drzewa.

Nowe drzewa posadzono na Deptaku na ul. Wyszyńskiego i ul. Kościuszki. jak zapowiedział burmistrz, kolejne nasadzenia będą się pojawiać sukcesywnie w miarę postępów prac budowlanych. Zaplanowano również miejsca wypoczynku: ławeczki, stojaki rowerowe oraz klomby kwietne.

W rejonie śremskiej starówki przybędzie ponad 30 drzew: 23 graby kolumnowe aż trzech rodzajów, 4 brzozy pożyteczne doorenbos oraz 4 katalpy. Burmistrz zapewnił Radio Poznań, że ziemia w miejscach nasadzeń została sprawdzona, by drzewa dobrze rosły – było to konieczne, jako że w tych miejscach nigdy wcześniej drzewa nie rosły. Wszystko to, jak ma nadzieję burmistrz, ożywi centrum Śremu i przyciągnie ludzi na starówkę.

Planowany termin zakończenia prac nastąpi z końcem wakacji 2023 r. Cała przebudowa starówki kosztowała 4,5 mln zł, a miasto dostało na ten cel dotację z Polskiego Ładu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: