Śrem: 18-latek napadł na staruszkę. Kobieta szła do kościoła

policja fot. Sławek Wąchała
Policjantom ze Śremu udało się ustalić tożsamość napastnika, który zaatakował i okradł starszą kobietę. Mężczyźnie grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

Poszkodowaną była 72-letnia kobieta, która akurat szła do kościoła. 18-latek popchnął ją i wyrwał torebkę. Kobieta wzywała pomocy, ale nikogo nie było akurat w pobliżu. Na szczęście chwilę później samochodem obok przejeżdżali jej znajomi i to oni zabrali emerytkę do szpitala.

Przybyli na miejsce policjanci przeszukali okoliczne tereny. Szybko udało im się odnaleźć torebkę kobiety, oczywiście bez portfela i pieniędzy. Złodzieja nie zarejestrowały też żadne kamery monitoringu w pobliżu napaści.

– Do pracy nad sprawą przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego – relacjonuje Ewa Kasińska z wielkopolskiej policji. – Szczegółowe i żmudne sprawdzanie nagrań monitoringu z różnych miejsc w Śremie, skrupulatna analiza zgromadzonego materiału dowodowego i trafne powiązanie różnych faktów doprowadziły kryminalnych do wytypowania sprawcy napadu. Okazał się nim 18-latek, znany śremskim policjantom, który obecnie przebywa w zakładzie karnym w związku z orzeczeniem mu przez sąd aresztu tymczasowego do innej sprawy z terenu powiatu średzkiego.

Kryminalni udali się do zakładu karnego, w którym przebywa 18-latek. Usłyszał on już zarzut i został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

Źródło: KWP

Podziel się:

Ostatnio dodane: