Spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Czy będą pieniądze na remont obiektów Warty Poznań?

Warta Poznań - sztuczne oświetlenie na stadionie fot. Sławek Wąchała

Pod koniec listopada Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę na projekt przebudowy kompleksu sportowego Warty. Projekt ma być gotowa we wrześniu tego roku, ale już teraz trwa szukanie pieniędzy na jego realizację.

Celem projektu jest uporządkowanie przestrzeni przy Drodze Dębińskiej 12 i stworzenie całkiem nowego miejsca. Ma tam powstać między innymi hala szermiercza, boisko sportowe z trybunami i dwa boiska treningowe, a wszystko to ma działać dzięki energii odnawialnej. Teraz klub szuka na to wszystko pieniędzy – sam projekt to koszt 769 tys. zł. Stąd spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

– Spotkanie odbyło się z naszej inicjatywy i byliśmy jego organizatorem, korzystając z gościnności ministra sportu i turystyki, pana Kamila Borniczuka – wyjaśnił Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań S.A. – Głównym celem były rozmowy, które pomogą nam w znalezieniu źródeł finansowania dla realizacji projektu obiektu sportowego z funkcjami społecznymi dla piłkarzy, piłkarek i amp futbolistów Warty Poznań oraz sekcji szermierczej i tenisowej KS Warta. Zabiegaliśmy o to spotkanie od pewnego czasu. Cieszymy się, że doszło do skutku i były na nim obecne kluczowe osoby. Pełna planowana frekwencja świadczy o tym, że temat jest ważny i wspólnie mamy szansę zrobić coś naprawdę ciekawego.

Z zaproszenia Warty Poznań, reprezentowanej przez przewodniczącego rady nadzorczej, Marcina Janickiego i prezesa, Bartosza Wolnego, skorzystali, oprócz ministra, także Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, posłanka Jadwiga Emilewicz, Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania i Włodzimierz Kocon, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Po spotkaniu wychodzimy z przekonaniem, że nasza wizja budowy obiektu spełniającego funkcje sportowe, ale też społeczne, ma bardzo dużą szansę na realizację – powiedział prezes Wolny. – Teraz skupiamy się nad ukończeniem etapu projektowania, który jest prowadzony wspólnie z PIM i POSiR. Niezależnie od tego staramy się o uzyskanie finansowania tej inwestycji. Padły już pierwsze deklaracje, więc patrzymy optymistycznie na kolejne kroki.

Podziel się:

Źródło: Warta Poznań