Społeczna Koalicja Prawo do Miasta krytykuje Jaśkowiaka

Społeczna Koalicja Prawo do Miasta ostro skrytykowała prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka za brak poparcia w sprawie tęczowych flag na autobusach i tramwajach w naszym mieście.

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi jakiej udzielił Jacek Jaśkowiak w programie WTK odnośnie flag, które pojawiły się dzisiaj na autobusach i tramwajach w Poznaniu. – Mnie te flagi nie rażą, ale warto byłoby się zastanowić czy MPK nie powinno przemyśleć swojej strategii. Ja to zresztą wcześniej sugerowałem że takie szukanie za wszelką cenę przychodów dodatkowych i to obklejanie tramwajów – należałoby szukać kompromisów pomiędzy aspektem ekonomicznym, a wizualnym. Nie wiem czy taka forma marketingu jest najlepsza… – stwierdził prezydent Poznania.

Kilka godzin po tej wypowiedzi MPK wydało oświadczenie w którym stwierdziło że z powodu olbrzymiej krytyki zarówno ze strony mieszkańców Poznania jak i samych pracowników naszego przewoźnika – flagi zostaną od jutra usunięte. 

W odpowiedzi Społeczna Koalicja Prawo do Miasta ironicznie stwierdziła, że prezydent jest „za, a nawet przeciw” i zasugerowała mu wyjaśnienie opinii publicznej swojego stanowiska w tej sprawie.

Radny Tomasz Wierzbicki zaatakował ostrzej. – Po raz kolejny Jacek Jaśkowiak pokazuje, że jest Prezydentem zmiennym i trudno poznać jego prawdziwe poglądy. Najpierw chciał włączać gminy podmiejskie do Poznania, potem współpracować. Był oficer rowerowy, potem podobno przestał być potrzebny. Najpierw zakaz fajerwerków na Sylwestra, w kolejny rok – duży pokaz. Teraz czas na tęczę na tramwajach – jeden dzień jest, potem zmiana decyzji o 180 stopni i flag nie ma. Czy ktoś to wszystko jest w stanie zrozumieć? – pyta radny.

Treść całego oświadczenia zamieszczone przez Społeczną Koalicje Prawo do Miasta:

Krytykowany za niekonsekwencję prezydent Jacek Jaśkowiak postanowił być „za, a nawet przeciw” tęczowym chorągiewkom na poznańskich tramwajach z okazji Marszu Równości.
MPK Poznań Sp. z o.o. opublikowało komunikat, ze chorągiewki zostaną zdjęte – kilka godzin po tym, jak prezydent przyznał w telewizji, że polecił prezesowi MPK „przemyślenie strategii” w sprawie chorągiewek na tramwajach. Apelujemy do prezydenta, by polecił prezesowi nadzorowanej przez siebie spółki, jaka jest MPK ponowne „przemyślenie strategii” i wyjaśnił opinii publicznej, dlaczego w sprawie chorągiewek na tramwajach jest „za, a nawet przeciw”.

Oto komentarz radnego Tomasz Wierzbicki ze Społecznej Koalicji Prawo do Miasta:

„Po raz kolejny Jacek Jaśkowiak pokazuje, że jest Prezydentem zmiennym i trudno poznać jego prawdziwe poglądy. Najpierw chciał włączać gminy podmiejskie do Poznania, potem współpracować. Był oficer rowerowy, potem podobno przestał być potrzebny. Najpierw zakaz fajerwerków na Sylwestra, w kolejny rok – duży pokaz. Teraz czas na tęczę na tramwajach – jeden dzień jest, potem zmiana decyzji o 180 stopni i flag nie ma. Czy ktoś to wszystko jest w stanie zrozumieć?
Cała sprawa z flagami na tramwajach stała się żenująca. Najpierw tłumaczenie, że Poznań miastem otwartym, a się okazuje, że wręcz przeciwnie – Prezydent się boi krytyki, to już miasto takie otwarte nie będzie.
Prezydent się dystansuje od podejmowanych decyzji, ale wystarczy zobaczyć materiał w WTK, w którym przyznaje, że polecił prezesowi MPK „przemyślenie strategi”.

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: