piątek, 23 lutego, 2024

Spłonęło mieszkanie starszej kobiety. Rodzina prosi o pomoc

Spalone mieszkanie i lokatorki, starsza kobieta z niepełnosprawną córką – w szpitalu. To efekt pożaru, do jakiego doszło w Swarzędzu. Krewni pogorzelców proszą o pomoc.

“26 stycznia wydarzyła się ogromna tragedia w mieszkaniu mojej 70-letniej schorowanej babci i jej niepełnosprawnej córki, którą opiekuje się przez całe życie” – napisała wnuczka starszej pani na portalu “zrzutka”. – Wybuchł pożar, babcia i córka cudem przeżyły”.

Obie kobiety trafiły do szpitala z powodu podtrucia w czasie pożaru – ale gdy z niego wyjdą, nie będą miały do czego wrócić, bo mieszkanie nie nadaje się do użytku. Jeden pokój z wyposażeniem spłonął całkowicie, spaliły się okna, pozostała część mieszkania, okopcona, nadaje się wyłącznie do generalnego remontu.

Jak oszacowały lokatorki, na remont trzeba byłoby wydać około 50 tys. zł. Nie mają takich pieniędzy – dlatego krewni obu kobiet postanowili założyć zbiórkę na portalu “zrzutka”, by zebrać środki potrzebne na remont i na zakup choćby najpotrzebniejszych sprzętów. Jak dotąd udało się zebrać niespełna 6500 zł.

Źródło: zrzutka
Strona głównaPoznańSpłonęło mieszkanie starszej kobiety. Rodzina prosi o pomoc