Reklama

Spektakl Polskiego Teatru Tańca zostanie zaprezentowany w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie

Spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. „Dziady_kopia.doc” w reżyserii Tomasza Bazana zostanie dwukrotnie – 14 i 15 marca o godz. 20.30 – zaprezentowany w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie.

Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance to pierwsza – i jedyna – wyższa uczelnia w Wielkiej Brytanii, w której można studiować zarówno kierunki muzyczne, jak taniec współczesny. Jej unikalna formuła programowa redefiniuje pojęcie „konserwatorium” u progu XXI wieku. Obejmuje stworzenie dla artystów reprezentujących zarówno muzykę, jak taniec, wspólnej przestrzeni do treningu, współpracy, prezentacji scenicznych i prowadzenia badań. Sięganie jednocześnie do kulturowych zasobów muzyki i tańca oraz innowacyjnych metod edukacyjnych pozwala na eksperymentowanie na pograniczu sztuk i osiąganie nowatorskich efektów artystycznych.

Przypomnijmy, że spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. „Dziady_kopia.doc”, inspirowany DZIADAMI Mickiewicza oraz TRYLOGIĄ CIĄGU Wiliama Gibsona, to dzisiejsza konfrontacja człowieka poszukującego logosu nieograniczonej wiedzy w zderzeniu z czasem i światem niematerialnym, wyrażanym za pomocą języka futurologicznych technologii. Jest to narracja o ciele zagrożonym zagładą, ale i próba uporządkowania niepoznanego – dzisiaj wyrażanego na polu współczesnej kultury przez poszukiwania nowej humanistyki przejawiające się w dekonstrukcji pojęć.

Autor / Fot. PTT

Dodaj komentarz

avatar