Długa, miejsce parkingowe fot. ZDM

Specjalne miejsca parkingowe przy szpitalach. Na 15 minut

Przy wejściach do poznańskich szpitali przy ul. Garbary i ul. Długiej są już namalowane specjalne koperty dla kierowców przywożących pacjentów do szpitali. Mogą tam stać bezpłatnie do 15 minut.

Dzięki tym kopertom kierowcy przywożący pacjentów na badania do szpitala klinicznego lub Wielkopolskiego Centrum Onkologii będą mogli podwieźć ich bardzo blisko wejścia, co w przypadku chorych ma ogromne znaczenie. Kierowca będzie mógł więc zostawić samochód, odprowadzić pacjenta do szpitala i przekazać go w ręce lekarzy, a później wrócić, by przeparkować samochód lub odjechać, zwalniając miejsce innym potrzebującym.

By zapewnić rotację miejsc i by koperty nie były blokowane przez parkujące samochody powyżej 15 minut, został przy nich zamontowane kamery nadzorujące czas postoju. Ich zadaniem jest kontrola długości zatrzymania pojazdu.
„Jeśli przekroczony zostanie dopuszczalny limit postoju, to sygnał z kamery zostanie wysłany do znajdującego się najbliżej kontrolera, który wystawi wezwanie za przekroczony czas postoju” – informuje ZDM.

Dwie takie koperty są na ul. Długiej, a trzy na ul. Garbary. Postulaty ich wymalowania pojawiły się, podczas konsultacji społecznych dotyczących wyznaczenia buspasa na ul. Garbary i zostały rozszerzone o ul. Długą.

Dodatkowo przy ul. Długiej, tuż przy wejściu na teren szpitala, już wcześniej wyznaczona została dodatkowa koperta dla osób z niepełnosprawnościami, a istniejące dwie zostały poszerzone.

0 0 votes
Oceń artykuł

Źródło: ZDM

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze