Sośnierz o Sterczewskim: Może był przekonany, że posiada immunitet wszechświatowy?

Franciszek Sterczewski fot. M. Kiembłowski FB

Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz skomentował w ten sposób bieg posła Franciszka Sterczewskiego, który próbował ominąć strażników granicznych i przerzucić uchodźcom torbę z lekami i żywnością.

Poseł w Polskim Radiu 24 powiedział, że jego zdaniem strażnicy graniczni powinni byli pozwolić przebiec posłowi przez granicę na stronę białoruską, skoro tak powoływał się na to, że nie można go zatrzymać ze względu na immunitet. I powinni także pozwolić na zatrzymanie go i osadzenie w areszcie przez białoruskich strażników, do czego by z pewnością doszło, jako że byłoby to bezprawne wtargnięcie na terytorium innego państwa.

Zdaniem Sośnierza byłaby to nauczka dla posła, który najwyraźniej był przekonany, że ma immunitet immunitet wszechświatowy, a gdyby został zwinięty do białoruskiego więzienia i jęczał w lochu, byłoby to z pożytkiem dla wszystkich.

To kolejna negatywna ocenia akcji posła Franciszka Sterczewskiego, który, przypomnijmy, 25 sierpnia próbował przedrzeć się między strażnikami granicznymi, by przerzucić ponad utworzonym przez nich kordonem torbę z żywnością i lekami uchodźcom koczującym na granicy. Nie udało mu się to.

Dobromir Sośnierz jest przeciwny takim akcjom i wpuszczeniu do Polski grupy koczującej na granicy. Jego zdaniem jeśli Polska na to pozwoli, to za chwilę na granicy będą czekały setki osób, które też będą chciały wejść na teren Polski przez przysłowiową dziurę w płocie. Takie sytuacje miały już miejsce w innych krajach europejskich. Przejście przez granice powinno być możliwe wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie dokumenty, a nie szantażujących nasze władze tym, że powinni ich wpuścić, bo jest im zimno i źle.

Podziel się:

Ostatnio dodane: