Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Sondaż wyborczy. Kidawa-Błońska z wyższym poparciem niż Jaśkowiak

Wyniki najnowszego sondażu wyborczego nie są zbyt optymistyczne dla Jacka Jaśkowiaka. Małgorzata Kidawa-Błońska cieszy się większym poparciem.

Sondaż został przeprowadzony dla RMF FM oraz “Dziennika Gazety Prawnej”. Jest to jednocześnie pierwsze badanie, które uwzględnia prezydenta Poznania. Respondentom zostały w nim przedstawione dwie listy kandydatów. Za każym razem największe poparcie zdobywał Andrzej Duda, obecnie urzędujący prezydent Polski.

W pierwszym wariancie respondenci tłumaczyli na kogo chcieliby głosować, gdyby lista wyglądała następująco: Andrzej Duda (46,2% poparcia), Małgorzata Kidawa-Błońska (23,3%), Adrian Zandberg (9,1%), Władysław Kosiniak-Kamysz (8,2%) oraz Janusz Korwin-Mikke (3,3%).

Drugi wariant uwzględniał Roberta Biedronia i Jacka Jaśkowiaka. W nim pierwsze miejsce ponownie zajął Andrzej Duda (43,5%), a za nim byli: Jacek Jaśkowiak (16,3%), Kosiniak-Kamysz (15%), Robert Biedroń (5,3%) oraz Janusz Korwin-Mikke (4,7%).

W badaniu pytano też o preferencje wyborcze w drugiej turze wyborów. Większość wyborców chce głosować na Andrzeja Dudę, który w starciu z Kidawą-Błońską może liczyć na 47,6% (jego rywalka przekonała do siebie 38,9%). Gdyby rywalem Dudy w drugiej turze okazał się Jaśkowiak to obecny prezydent zgarnąłby 47,2 proc. głosów badanych osób. Na Jaśkowiaka zamierza głosować 30,03%.

8
Dodaj komentarz

avatar
Danuta Szczepańska-Przybył
Danuta Szczepańska-Przybył

Kampania wyborcza może wszystko zmienić!!!

Jolanta Ławniczak
Jolanta Ławniczak

Znowu nas PO wpuści w maliny?

Edward Szwec
Edward Szwec

Niech więcej pluje jadem . Nic PO-KO nie „wyniosło „ z ostatnich wyborów ?