Sondaż prezydencki: Małgorzata Kidawa-Błońska mocno w górę

“Rzeczpospolita” opublikowała najnowszy sondaż poparcia dla kandydatów na prezydenta RP. Poparcie dla M. Kidawy-Błońskiej rośnie – dla A. Dudy spada.

Zgodnie z wynikami sondażu poparcie dla urzędującego prezydenta wynosi 43,7 proc., co oznacza spadek o 0,3 proc. od ostatniego badania. Wzrosło natomiast poparcie dla Małgorzaty Kidawy Błońskiej, i to o 5,9 proc., co oznacza, że obecnie ma poparcie 29,2 proc. wyborców.

Niezależnego kandydata Szymona Hołownię popiera 8,1 proc. i to także wzrost, o 2,4 proc. Robert Biedroń (Lewica) jest na czwartym miejscu z wynikiem 6,9 proc. – tu także nastąpił wzrost, o 0,3 proc. – za nim Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) z 4 proc. poparciem. Lider PSL zaliczył spadek o 3 proc. na ostatnim miejscu znalazł się Krzysztof Bosak (Konfederacja) z poparciem wynoszącym 3,8 proc. Tu też nastąpił spadek o 1,3 pkt proc.

W drugiej turze robi się jeszcze ciekawiej – zgodnie z wynikami sondażu bez względu na to, czy Andrzej Duda znalazłby się w niej Małgorzatą Kidawą-Błońską czy Robertem Biedroniem – wygrywa, zyskują 50 proc. poparcia. Ale gdyby w drugiej turze znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, to paradoksalnie prezydent Duda zdobędzie tylko 49,6 proc. głosów, podczas gdy jego przeciwnik – 45,3 proc.

Ankieterzy IBRIS zapytali również Polaków, na jaką partię by zagłosowali w wyborach. 35,9 proc. ankietowanych wybrałoby PiS; 27,2 proc. zagłosowałoby na KO. 15,6 proc. oddałoby swój głos na Lewicę, 7,3 proc. na PSL i 6,3 proc.- na Konfederację. 7,7 proc. pytanych nie wiedziało, na kogo oddałoby głos w wyborach.

Sondaż IBRIS dla “Rzeczpospolitej” wykonano 7-8 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Rzeczpospolita, el

21
Dodaj komentarz

avatar
Marcin Gucze
Marcin Gucze

Super

Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel

Chyba na tle bidronia i jaśkowiaka ;P

Jolanta Cysewska
Jolanta Cysewska

Niektorzy Polacy chcą Prezydentke za którą będą sie wstydzic , paprotka , teflonowa , drugi Komorowski i Kopaczowa

Andrzej Warżajtis
Andrzej Warżajtis

Hahaha i jeszcze raz hahaha

Andrzej Warżajtis
Andrzej Warżajtis

My chcemy Prezydenta który nie duka z kartki i pierdoli 3 po 3 . No i dla kogoś takie coś to norma a nie nienormalność https://www.youtube.com/watch?v=66qu_SRkZKc