Sondaż: PiS nadal ma dużą przewagę nad PO, ale…

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion
Sondaż CBOS przeprowadzony w grudniu wykazał, że nadal partia rządząca ma dużą przewagę nad Koalicją Obywatelską. Jednak spore zmiany zaszły w notowaniach pozostałych polskich partii.

PiS, jak wynika z sondażu CBOS, nadal popiera 45 proc. Polaków, podaje Onet.pl. To jednak spadek o 1 proc. w stosunku do listopada. Koalicję Obywatelską popiera 22 proc.- jej poparcie z kolei od listopada o 2 proc. wzrosło.

Lewica zajmuje trzecie miejsce w tym zestawieniu z 11 proc. poparcia. Ona również zaliczyła spadek o 1 proc. od listopada. Jednak największe straty odnotowało tu PSL-Kukiz’15 – poparcie z 9 proc. spadło na 6 proc. Najbardziej wiernych wyborców, jak się okazuje, ma Konfederacja – tu nic się nie zmieniło i nadal tę partię popiera 6 proc. wyborców.

Wzrosła też liczba tych, którzy nie są zdecydowani, kogo poparliby w wyborach – z 6 do 8 proc. A aż 81 proc. wyborców zadeklarowało, że do wyborów pójdzie. Jak podsumował CBOS – w układzie sił w ostatnim czasie nie zaszły większe zmiany.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 28 listopada – 5 grudnia 2019 roku na liczącej 971 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Onet.pl, el

Podziel się: