Sondaż partyjny: rośnie nowa siła polityczna!

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion
Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu poparcia dla partii przygotowanego przez IBRiS dla Onetu. Została w nim uwzględniona także Agrounia. Z jakim wynikiem?

33 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. biorących udział w sondażu,To wzrost o 4,3 pkt proc. w porównaniu do badania z listopada. Na Koalicję Obywatelską oddałoby głosy 22,3 proc. respondentów (spadek o 2,4 pkt proc.), a na Polskę 2050 – 11 proc. (spadek o 0,3 pkt proc.).

Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica (7,1 proc., wzrost o 0,1 pkt proc.) i PSL (6,1 proc., wzrost o 1 proc.). Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja (4,9 proc., spadek o 0,2 proc.). 13,5 proc. badanych nie wie, na jaką partię by zagłosowała.

Po raz pierwszy w sondażu uwzględniono Agrounię, choć ruch nigdy dotąd nie deklarował chęci udziału w wyborach jako partia polityczna. Okazuje się jednak, że na Agrounię zagłosowałoby 2 proc. wyborców, co jest bardzo dobrym wynikiem dla nowicjusza.

Udział w wyborach zadeklarowało 51,8 proc. badanych – 31,7 zdecydowanie wzięłoby w nich udział, a 20,1 proc. – raczej by wzięło. 26,3 proc. zdecydowanie nie wzięłoby udziału w wyborach, a raczej nie wzięłoby 18,4 proc. ankietowanych. 3,6 proc. nie ma zdania na ten temat.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: