Sondaż partyjny: Remis między KO a PiS

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion
Jak wynika z sondażu Kantar, Prawo i Sprawiedliwość zrównało się poparciem z Koalicją Obywatelską. Obie partie uzyskałyby w wyborach po 25 proc. głosów. Kto jeszcze wszedłby do Sejmu?

Gdyby wybory odbyły się po epidemii koronawirusa, to wzięłoby w nich udział 70 proc. badanych. Najwięcej z nich zagłosowałoby na PiS i KO, a obie partie otrzymałyby po 25 proc. głosów. Taki wynik oznacza, że poparcie dla PiS spadło o 5 pkt proc. od listopada, a KO – wrosło o 1 pkt proc.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 13 proc. badanych, na Lewicę – 8 proc., na Konfederację – 6 proc., a na PSL-Koalicję Polską – 5 proc. I wszystkie te partie weszłyby do Sejmu. Nie udałoby się to Kukiz ’15 – na tę partię zagłosowałoby tylko 2 proc. badanych. 16 proc. natomiast nie wie, na kogo oddałoby głos.

Autorzy sondażu przypominają, że ostatnio tak podobne wyniki w sondażach PiS i KO miały w kwietniu 2017 r. Wówczas na KO chciało zagłosować 28 proc. a na PiS – 27 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 grudnia 2020 r. na reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Przeprowadzono je techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: