Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Sondaż: Notowana Dudy rosną, Kidawy-Błońskiej spadają

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przygotowanego dla Onetu, Andrzej Duda zyskuje zaufanie, Małgorzata Kidawa-Błońska je traci. Rosną w siłę Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń.

IBRiS zapytał Polaków, kto cieszy się ich największym zaufaniem z polityków. I okazało się, że Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński zajmują trzy pierwsze miejsca w sondażu. Prezydent odnotował wzrost o 6,1 proc i zaufanie dla niego wynosi obecnie 47,7 proc. Premierowi ufa 43,2 proc. Polaków, tu także nastąpił wzrost o 3,2 proc., a prezesowi Kaczyńskiemu – 34,2 proc. (wzrost o 1,2 proc.).

Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się zaufaniem na poziomie 33,3 proc.ze wzrostem o 1,4 proc., a tuż za nim jest Rober Biedroń – 32,3 proc.ze wzrostem zaufania aż o 7,3 pkt proc. To najlepszy wynik lidera Wiosny od kwietnia ubiegłego roku.

Wzrost zaufania o 6,2 proc. odnotował też Zbigniew Ziobro i teraz zajmuje szóste miejsce w rankingu z wynikiem 31,3 proc. Za nim na siódmym miejscu jest Donald Tusk z wynikiem 30,8 proc. (-2,8 pkt proc.), na ósmym Tomasz Grodzki z wynikiem 29,8 proc. (+ 6,5 pkt proc.) i na dziewiątym Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 29,6 proc., która straciła aż 5,1 proc. Poziom zaufania do niej od listopada ubiegłego roku spadł o 11 proc.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Adrian Zandberg z wynikiem 27,5 proc. (+4,1 pkt proc.).

Interesująco przedstawia się też ranking braku zaufania – jego liderem kolejny raz z rzędu jest Janusz Korwin-Mikke z wynikiem 70,8 proc. Na drugim miejscu znajduje się Grzegorz Schetyna – 60,2 proc., a na trzecim Donald Tusk z wynikiem 53,5 proc. Najniższy poziom braku zaufania mają Szymon Hołownia – 27,8 proc., Adrian Zandberg – 31,8 proc., Tomasz Grodzki oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – po 33,4 proc.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 14 lutego 2020 r.

Onet.pl, el

68
Dodaj komentarz

avatar
Łatka 9MgIF
Łatka 9MgIF

Bardzo mądrzy i myślą y ludzie brali udział w tym sondażu.,

Grażyna Kowalska
Grażyna Kowalska

Kosiniak -Kamysz nie ma szans….bo kłamie, zmienia barwy, kameleon, i zrobił wiele złego dla ludzi….. Biedroń nie ma szans bo Polscy nie chcą małżeństw jednopłciowych i adoptowania dzieci przez gejów, a do tego nie zna się na niczym. Kidawa-Błońska to brak słów……żenada. Więc ? Tylko Andrzej Duda. Dla Polaków najlepszy. A kasty ? Ich jest mało… im żaden dobry prezydent nie jest potrzebny. One by chciały , aby ” było jak było “…. ANDRZEJ DUDA ! PREZYDENT POLAKÓW ! ! !

Gracja Mich
Gracja Mich

Ja widziałam

Odwrotnie oni opłacają nawet sadaze

Dominika Pawlik-Michalak
Dominika Pawlik-Michalak

Tylko nie Duda ☹️ i nie PiS. Może trzeba dać szansę komuś innemu. To musi być ktoś kto szanuje nas ludzi a nie patrzy tylko na swoje własne potrzeby. Z PiSem u władzy to daleko nie zajdziemy. A jeszcze ile stracimy

Ewa Baranowska
Ewa Baranowska

Nie wierzę