Wybory fot. UMP

Sondaż: Duda, Hołownia czy Trzaskowski?

Najnowsze sondaże pokazują spadek notowań Andrzeja Dudy – i wzrost notowań jego konkurentów, zwłaszcza Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego.

Zgodnie z wynikami sondażu SWPS, jak podaje “Gazeta Wyborcza”, Andrzej Duda w pierwszej turze może liczyć na 32 proc. głosów. To spadek o 3 proc. od czasu poprzedniego badania, które przeprowadzono 19 i 20 maja. Ale to i tak najlepszy wynik wśród kandydatów.

Drugi jest Rafał Trzaskowski, który może liczyć na 25 proc. głosów i to wzrost o 4 proc. od poprzedniego badania. Na Szymona Hołownię zagłosowałoby niewiele mniej, bo 22 proc. ankietowanych, a jego wynik także jest lepszy – o 3 proc.

Na Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby 9 proc., na Roberta Biedronia – 6 proc., a na Władysława Kosiniaka-Kamysza 5 proc.

A co działoby się w drugiej turze? Z sondażu wynika, że gdyby Andrzej Duda spotkał się w niej z Rafałem Trzaskowskim, zdobyłby 43 proc. głosów, a jego przeciwnik 57. Natomiast gdyby w drugiej turze zmierzył się z Szymonem Hołownia, to dostałby zaledwie 39 proc. głosów, a Hołownia – 61 proc.

Sondaż przeprowadzono 28 i 29 maja próbą losową na grupie 713 dorosłych Polaków.

Natomiast w sondażu IBRiS, który dziś opublikowała Wirtualna Polska, zbadano, jak głosowaliby Polacy, gdyby w drugiej turze znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda otrzymałby w drugiej turze 49 proc. głosów, a jego przeciwnik 46,4 proc. Różnica jest tak niewielka, że zadecydowałyby głosy niezdecydowanych – a tych jest 4,6 proc.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony 29 maja na próbie 1100 Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze