szkoła koniec roku fot. UMP

Sondaż: Czy Polacy chcą, żeby dzieci poszły do szkół?

Sprawa powrotu dzieci do szkół od 1 września budzi wiele emocji. Czy w czasie trwającej pandemii to bezpieczne rozwiązanie? Zwłaszcza w większych szkołach lub tych, gdzie jest tłok z powodu podwójnego rocznika?

United Surveys przygotował sondaż na ten temat dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. I wynika z niego, że aż 68,4 proc. ankietowanych uważa, że dzieci powinny wrócić do szkoły 1 września. 27,2 proc. pytanych uważa, że lepiej byłoby, gdyby dzieci nadal uczyły się zdalnie. 4,4 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Przypomnijmy, że zgodnie z obecnymi decyzjami Ministerstwa Edukacji Narodowej wszystkie dzieci wracają do szkół stacjonarnie od pierwszego września, a nauczanie zdalne czy też hybrydowe może być wprowadzone wtedy, gdy zgodę na to wyda organ prowadzący oraz sanepid. Dziś ma zapaść decyzja, czy w szkołach będzie obowiązkowe noszenie maseczek.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Lucu
Lucu

Tylko nie zapytali dlaczego dzieci miałyby wracać do szkół? Bo nie ma jak się nimi zająć w domu? Czy też nie czują zagrożenia zarażeniem?