Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion

Sondaż: Co Polacy sądzą po wyborach w maju?

Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, zyskuje PO, a ponad 57 proc. Polaków nie chce wyborów w maju, nawet korespondencyjnych.

W najnowszym sondażu parlamentarnym IBSP PiS zaliczył spadek od sondażu z marca aż o 5,6 proc. – poparcie wyniosło 41,97 proc. Natomiast Koalicja Obywatelska w tym samym czasie zyskała aż 5,21 proc. i jej poparcie wynosi 27,11 proc. Portal Stan Polityki, który zlecił przygotowanie badania, uważa, że sytuacja wróci do stanu z początku epidemii, a w najbliższym czasie rządzący utracą te dodatkowe punkty poparcia, które wtedy zyskali. na trzecim miejscu jest Nowa Lewica z poparciem 12,50 proc. – w marcu było to 12,41 proc.

Na czwartym miejscu z poparciem 9,62 proc. (wzrost o 1,55 proc.) jest Koalicja Polska, na piątym – Konfederacja, z wynikiem 8,68 proc. (spadek o 1,16 proc.). 0,12 proc,. Polaków zagłosowałoby na inne partie.

Natomiast jak wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego na zlecenie “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, ponad 70 proc. badanych nie poszłoby do lokali wyborczych, a ponad 55. proc. nie skorzystałoby z możliwości głosowania korespondencyjnego. Ponad 57 proc. ankietowanych uważa, że powszechne głosowanie korespondencyjne to zły pomysł. Dobrze ocenia go tylko 25 proc. badanych.

el

Dodaj komentarz

avatar