Smutna wiadomość z poznańskiego zoo. Tapir Gwizdek nie żyje

tapir Gwizdek fot. Zoo Poznań

Poznański ogród zoologiczny poinformował o śmierci tapira anta, Gwizdka, bardzo lubianego przez odwiedzających. “Był niezwykle pogodnym i spokojnym tapirem. Lubił drapanie po szyi i brzuchu” – wspominają Gwizdka ze smutkiem pracownicy zoo.

Gwizdek był tapirem anta, miał dwadzieścia dwa lata i dziewięć miesięcy.
“Urodził się w krakowskim ZOO, od 2001 roku mieszkał w Poznaniu, na wybiegu Ameryki Południowej; tym samym, na którym mieszkają kapibary i nandu” – informuje poznańskie zoo na swoim Facebooku. – “Począł siódemkę małych tapirów, które rezydują dziś w ogrodach zoologicznych w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Był niezwykle pogodnym i spokojnym tapirem. Lubił drapanie po szyi i brzuchu. Na jego przykładzie uczyliśmy młodych opiekunów zwierząt i praktykantów, że lepiej nie stawać za tapirem, ponieważ… ubranie i stojący będą mokrzy… Nie, nie od wody”.

Gwizdek jeszcze zdążył razem z partnerką Madzią świętować w kwietniu Międzynarodowy Dzień Tapira, a film ze świętowania można oglądać na profilu facebookowym zoo.
“To nasze ostatnie radosne, wspólne wspomnienie” – podsumowują pracownicy zoo. – “Żegnaj Gwizdku, będzie nam Ciebie brak… Już brakuje i to bardzo”.

Podziel się: