Śmiertelny wypadek w Wielkopolsce. Lądował śmigłowiec LPR

wypadek fot. KP PSP Ostrzeszów

Dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 449 w miejscowości Bukownica. 42-letniego kierowcy jednego z aut osobowych nie udało się uratować, mimo że wezwano do niego śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło 13 grudnia około godziny 17.00, jak informują strażacy z KP PSP w Ostrzeszowie.
– Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe oraz ciągnik rolniczy po zderzeniu – informuje str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzono rozpoznanie. W jednym z pojazdów znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, a następnie wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego ewakuowali ją z pojazdu. Równocześnie ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym dwóm osobom poszkodowanym.

Niestety, stan jednego z rannych, 42-letniego mężczyzny, okazał się bardzo poważny. Wezwano do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale przybyły lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon mężczyzny. Śmigłowcem zabrano do szpitala innego poszkodowanego w wypadku.

Jak ustalili ostrzeszowscy policjanci, 42-latek kierujący audi wyprzedzał ciągnik, więc zjechał na przeciwległy pas – i tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka citroenem, którym kierowała 39-letnia kobieta. Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: