Śmiertelny wypadek w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje

wypadek fot. KP PSP Trzcianka

Do tragicznego wypadku doszło w okolicy miejscowości Wapniarnia III pod Trzcianką, na drodze gruntowej – samochód osobowy uderzył w drzewo. 70-letni pasażer zginął na miejscu. 60-letni kierowca jest ciężko ranny.

Wypadek miał miejsce 13 czerwca około godz. 16.00 – straż pożarna otrzymała wezwanie o 16.25, jak informuje KP PSP w Trzciance.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód, który uderzył w drzewo – informuje asp Rafał Adamski z KP PSP w Trzciance. – Pojazdem podróżowały dwie osoby. Przybyli na miejsce ratownicy ZRM stwierdzili ustanie czynności życiowych u jednego z podróżnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do drugiego poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie ZRM zabrał go do szpitala w Trzciance.

Niestety, 70-letni pasażer samochodu zmarł na miejscu. 60-letni kierowca w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. W akcji brały udział zastępy JRG PSP z Trzcianki oraz Czarnkowa, OSP Biała, Stobno oraz Niekursko, łącznie 6 zastępów PSP i OSP w sile 25 strażaków. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja.

Podziel się: