Śmiertelny wypadek na Górczynie w Poznaniu. Kierująca miejskim autobusem usłyszała wyrok

sąd, Temida fot.E. Lich pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Sąd rejonowy wydał wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, podczas którego piesza poniosła śmierć pod kołami miejskiego autobusu, prowadzonego przez Joannę K. Kierująca została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 4 stycznia 2022 roku około godziny 7.15 na pętli autobusowej na Górczynie. Joanna K. kierująca miejskim autobusem potrąciła na przejściu dla pieszych 43-letnią Anetę J. Pieszej nie udało się uratować.

Jak informuje Głos Wielkopolski, 51-letnia obecnie Joanna K. usłyszała zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku. 18 maja została skazana na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz 4 lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zdaniem sędziego Mateusza Kosmowskiego biegły nie miał wątpliwości co do tego, że kierująca nie zachowała odpowiedniej ostrożności podczas jazdy i nie wyeliminowała martwego punktu, w którym znalazła się potrącona piesza, poprzez wychylenie się i rozejrzenie, czy na przejściu dla pieszych na pewno nikogo nie ma. Wyrok nie jest prawomocny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: