Śmierć małżeństwa grzybiarzy. Są wyniki sekcji

policja radiowóz fot. policja Piła

Znane są już wyniki sekcji zwłok małżeństwa, których ciała znaleziono w lesie pod Staszowem. Małżonkowie wybrali się na grzyby, z których nie wrócili. Ich zaginięcie zgłosiła córka.

Według relacji kobiety jej rodzice wybrali się na grzyby samochodem 16 września. Gdy do wieczora nie wrócili i nie miała z nimi kontaktu, zaczęła się niepokoić i zawiadomiła policję. Ta rozpoczęła poszukiwania, a 17 września znalazła zwłoki obojga małżonków, jak informuje portal „Echo Dnia”.

Portal 20 września podał wstępne wyniki sekcji zwłok małżeństwa, przekazane przez prokuraturę. Z ustaleń biegłych wynika, że 55-letnia kobieta, którą znaleziono w samochodzie, została uduszona przez zadzierzgnięcie pętli na jej szyi. Mężczyzna zaś, którego ciało znaleziono kilkadziesiąt metrów dalej w zaroślach, zmarł przez powieszenie, jak powiedział portalowi Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Wyniki potwierdzają wstępną tezę przyjętą przez śledczych, że doszło tu do samobójstwa rozszerzonego – jednak dochodzenie i sprawdzanie innych wątków sprawy nadal trwa.