sobota, 24 lutego, 2024

Śmieci spalane w domowym piecu. Interweniowała straż miejska

Cuchnący i duszący dym wydobywający się z komina jednego z budynków na Piątkowie – takie zgłoszenie otrzymali poznańscy strażnicy miejscy i od razu udali się tam na kontrolę.

“W ocenie zgłaszającego spalane były odpady, co spowodowało spore zadymienie” – informuje Straż Miejska Miasta Poznania na swoim profilu na Facebooku. – “Kontrolę przeprowadzili strażnicy Referatu Ekopatrol”.

Po przybyciu na miejsce strażnicy stwierdzili obecność duszącego dymu i ustalili, że w budynku znajdują się cztery mieszkania. Dwa z nich mają ogrzewanie elektryczne, trzecie jest ogrzewane z pomocą pieca kaflowego.
“Taki piec jest ogrzewaczem pomieszczeń i zgodnie z obowiązującymi przepisami, może być używany do końca 2025 roku” – wyjaśniają strażnicy. – “Nie oznacza to przyzwolenia na spalanie w nim odpadów, a w trakcie kontroli właśnie taką sytuację ujawnił strażnik. Wysoki mandat i informacja o konieczności używania legalnego opału oraz o terminie dostosowania źródła ogrzewania do wymagań uchwał antysmogowych, to efekt przeprowadzonej kontroli”.

Strażnicy zamierzają wkrótce ponownie skontrolować budynek, żeby sprawdzić, jak wygląda sytuacja w ostatnim, czwartym mieszkaniu.

Źródło: SMMP
Strona głównaPoznańŚmieci spalane w domowym piecu. Interweniowała straż miejska