Słaborowice: Trzecie ognisko ptasiej grypy

21 tysięcy kaczek padło w jednej z ferm w powiecie ostrowskim, w Słaborowicach. Powodem jest wirus ptasiej grypy, co zostało już potwierdzone.

Hodowca zgłosił się do miejscowego lekarza weterynarii 14 stycznia z informacją o tym, że w jego fermie padło 21 tys. kaczek. Jeszcze tego samego dnia pobrano próbki i wysłano do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Wyniki dotarły dziś i niestety potwierdzają, że powodem śmierci kaczek była ptasia grypa.

Podejrzenia ptasiej grypy dotyczą też innej hodowli w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego – tam padło 9 tysięcy kaczek. Wyniki badania próbek będą znane jutro. Czy to też ptasia grypa? W ostatnich kilku tygodniach w Wielkopolsce trzeba było wybić albo zutylizować z tego powodu prawie 100 tys. ptaków.

WUW, el

Daj znać innym

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Anna Łukasik
Gość
Anna Łukasik

🙁

joanna Szpoin
Gość
joanna Szpoin

wcale nie padło 21 tyś kaczek Tyle jest do utylizacji Bo tyle kaczek liczą stada Niech może piszą tu rzetelne informacje To skandal ! W telewizji mówią że są odszkodowania w ich przypadku nioska kosztuje 6 euro a odszkodowanie będzie w wysokości 15 zł za sztukę Żal naprawdę