Poznań: Jak powinien wyglądać skwer Wilhelmiego?

Skwer przy ulicy Masztalarskiej, noszący imię Romana Wilhelmiego, ma w najbliższym czasie zostać poddany rewitalizacji. Jak powinien wyglądać? O to Estrada Poznańska wraz z Centrum Praktyk Edukacyjnych zamierzają zapytać poznaniaków.

Estrada i Centrum Praktyk Edukacyjnych przy Centrum Kultury Zamek prowadzą badania społeczne, które mają doprowadzić do wypracowania koncepcji takiego zagospodarowania, które będzie odpowiadać potrzebom mieszkańców.

– Najważniejsze w badaniach jest to, by wziąć pod uwagę potrzeby, pomysły i obawy mieszkańców oraz wszystkich lokalnych instytucji i zainteresowanych osób – deklarują organizatorzy. – Badania mają pozwolić na zbudowanie przestrzeni, która będzie miejscem dla nich wspólnym.

Badania zostały pomyślane tak, by pracować z jak najszerszą grupą osób i instytucji, które związane są z okolicą skweru Wilhelmiego. Do działań zostali zaproszeni mieszkańcy okolicznych kamienic, przedstawiciele organizacji pozarządowych, działacze kultury i przedsiębiorcy mający swoje siedziby lub działający niedaleko skweru oraz przedstawiciele samorządu. W badaniach mogą wziąć udział także wszyscy zainteresowani poznaniacy.

Spotkania będą miały formę warsztatów. Pierwszy, nazwany warsztatem wydobywczym dla mieszkańców, odbędzie się 2 kwietnia o 17.00 w Galerii OKO UCHO, ul Masztalarska 8. Poprowadzą go Katarzyna Chajbos i Bogumiła Mateja-Jaworska. Kolejny, 4 kwietnia o 14.00, będzie warsztatem wydobywczym dla organizacji pozarządowych, kulturotwórców i przedsiębiorców. Odbędzie się w Fundacji Mały Dom Kultury w Dragon Social Club ul. Zamkowa ¾, a poprowadzą go Bartek Lis i Jakub Walczyk.

9 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się z kolei warsztat wydobywczy dla przedstawicieli samorządu i wszystkich zainteresowanych w Galerii OKO UCHO, ul Masztalarska 8. Poprowadzą go Katarzyna Chajbos i Jakub Walczyk.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze