Sklepy popularnej sieci będą otwarte w niedzielę? Konkurencja uważnie się przygląda

Biedronka fot. L. Łada

Biuro prasowe nie potwierdza, ale pracownicy Biedronek informują, że sklepy będą czynne także w niedziele. Ma to obowiązywać już od pierwszego sierpniowego weekendu i wszyscy pracujący dostali stosowne wytyczne.

Planami nie jest zachwycona zakładowa Solidarność. Jak powiedział Radiu Poznań Piotr Adamczyk, przewodniczący Solidarności w Biedronce, sprawa w zasadzie jest przesądzona, bo pracownicy otrzymali już wytyczne co zasad działalności mailową pocztą służbową i mają się stawić do pracy w najbliższą niedzielę. Biedronki mają działać jako placówki medyczne i zdaniem związkowca zewnętrzne firmy już zainstalowały specjalne „łącza” rzekomo niezbędne do takiej działalności.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki, nie komentuje tych doniesień, jednak jak informuje portal money.pl, wszyscy pracownicy już zostali poinformowani i sprawa jest przesądzona. Od 7 sierpnia część sklepów Biedronki stanie się wypożyczalniami książek. W nocy z piątku na sobotę sklepy otrzymają po około 140 książek, które zostaną rozstawione na stojakach przy wejściu. Z wypożyczalni będą mogli jednak korzystać tylko klienci z kartę lojalnościową Moja Biedronka.

Z kolei według portalu wiadomoscihandlowe.pl akcji bardzo uważnie przyglądają się inne sieci handlowe. Biedronka ma rozbudowaną sieć sklepów w całej Polsce, co oznacza, że może w niej robić zakupy praktycznie każdy Polak. A to z kolei oznacza, że otwarcie w niedzielę zaburzy równowagę na rynku, a na to inne sieci nie zamierzają pozwolić.

Podziel się: