poniedziałek, 4 grudnia, 2023

“Skarby” znalezione w miejskiej kanalizacji. Aquanet apeluje

Spółka Aquanet w ramach swojej kampanii “Nie śmieć w sieć” pokazuje kolejne “skarby” znalezione w miejskiej kanalizacji. I aż trudno uwierzyć w niektórych przypadkach, że coś takiego trafiło do sieci kanalizacyjnej.

“Zdarza się, że do sieci wyrzucane są resztki po remontach mieszkań, czy domów np. materiały budowlane (cegły, bloczki betonowe itd.), gruz” – informuje spółka na swoim profilu na Facebooku. – “Na zdjęciach pokazujemy kilka takich „skarbów” uchwyconych w sieci, a następnie wyłowionych przez naszych pracowników z Działu Sieci Kanalizacyjnej”.

Fragmenty cegieł czy kawałki bloczków betonowych to jednak tylko część problemu.
“Niestety również nierzadkim problemem jest wylewanie do odpływów lub studzienek kanalizacyjnych płynnych resztek wypłukiwanych z pojemników na farby, gips, czy beton” – czytamy we wpisie. – “Jest to bardzo kłopotliwy problem, ponieważ może uniemożliwić przepływ ścieków, co wymaga później kosztownych i czasochłonnych prac naprawczych”.

Aquanet przypomina, że materiały tego rodzaju powinny trafiać do miejsc składowania odpadów budowlanych, recyklingu lub ich utylizacji – a nie do sieci kanalizacyjnej.

Źródło: Aquanet
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiego"Skarby" znalezione w miejskiej kanalizacji. Aquanet apeluje