Sinice w poznańskim kąpielisku. Zamknięte do odwołania!

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na podstawie wyników badań z 13 lipca zamknęła miejskie kąpielisko na jeziorze Rusałka. Kąpielisko będzie nieczynne do odwołania.

W komunikacie PSSE czytamy “Woda nieprzydatna do kąpieli ze względu na inne wymagania”, natomiast Poznańskie Ośrodki Sportu i rekreacji, które zarządzają kąpieliskiem Rusałka, informują, że powodem zamknięcia jest zakwit sinic.

Taka sytuacja w tym jeziorze powtarza się co roku zazwyczaj w lipcu, a upały i brak opadów, no i oczywiście niedostateczna czystość wody mają w tym swój spory udział. Po remoncie wykonanym kilka lat temu, a zwłaszcza zapewnieniu sanitariatów, czystość wody w Rusałce bardzo się poprawiła – wcześniej zdarzały się lata, że kąpielisko było wyłączone z użytku przez cały sezon – jednak nadal nie jest na tyle dobra, by przynajmniej raz w sezonie nie występował zakwit sinic.

Poza Rusałką w Wielkopolsce nie można się kąpać także w jeziorze Królewskim w Krzyżu Wielkopolskim, w jeziorze Rogozińskim na kąpielisku miejskim i “Za jeziorem” oraz kąpielisko na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Wityng nad jeziorem Mikorzyńskim.

Podziel się: