Sieraków: Kuchnia Napoleona, rewolucja w buduarze, czyli Piknik Napoleoński zaprasza

piknik napoleoński Sieraków fot. mat. pras.

Uroczystym przemarszem przez miasto rozpocznie się Europejski Piknik Napoleoński oraz Jarmark Europejski w Sierakowie. Będą też historyczne manewry wojskowe, pokaz ptaków drapieżnych, koncerty i kuchnia Napoleona.

Przemarsz przejdzie przez miasto o godzinie 11.00, a w samo południe nastąpi oficjalne rozpoczęcie pikniku w Przystani nad Wartą.

O godzinie 13.00 będzie można podziwiać stroje z XIX wieku w wykonaniu Marty Veil – pokaz nosi tytuł „Rewolucja w buduarze. O godzinie 14.00 rozpoczną się europejskie manewry historyczne i pokaz musztry różnych formacji wojskowych z epoki napoleońskiej, a po nich będzie można podziwiać ptaki drapieżne i posłuchać opowieści o tradycyjnym łowiectwie w wykonaniu grupy „Szponem i mieczem” oraz obejrzeć pokaz jazdy konnej i kaskaderskiej Apolinarski Group.

O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert zespołu Krambabula, a po nim będzie można zobaczyć inscenizację bitwy napoleońskiej. natomiast o 22.00 rozpocznie się nocny pokaz artyleryjski.

Uczestnicy pikniku będą też mogli obejrzeć obozowisko historyczne i namiot Napoleona, a także spróbować dań kuchni tamtych czasów.

Piknik plenerowy jest finansowany ze środków Promocji Polityki Spójności Unii Europejskiej i odbywa się pod Patronatem Honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Podziel się:

Ostatnio dodane: