Seria włamań w Wielkopolsce. Mieszkańcy wywieszają banery z ostrzeżeniem

Policja ( zdjęcie ilustracyjne ) fot. Sławek Wąchała

Policja apeluje do mieszkańców o szczególną ostrożność, a sami szamotulanie wywieszają banery na płotach, ostrzegające przed włamaniami i kradzieżami. Wszystko to z powodu serii włamań do domów mieszkalnych w mieście.

Jak informuje portal „Szamotuly Nasze Miasto”, do włamań dochodzi w domach znajdujących się w pobliżu lasku szamotulskiego: ulic Powstańców Wielkopolskich, Zielonej, Długiej, Granicznej. I to właśnie tam mieszkańcy powołali „straż sąsiedzką”, by bronić się przed włamaniami we własnym zakresie. Na płotach wiszą banery ostrzegające przez kradzieżami, mieszkańcy informują się wzajemnie o podejrzanych samochodach czy osobach widzianych w okolicy, rozdają też ulotki, a szczególną opieką otaczani są mieszkający tam seniorzy. Z informacji portalu wynika, że włamywacze wchodzą do domów głównie przez drzwi balkonowe albo tarasowe i to często w ciągu dnia.

O ostrożność do mieszkańców apelują też funkcjonariusze szamotulskiej policji, a radny Damian Dubiel w imieniu mieszkańców i mieszkanek wystosował pismo do Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, w którym prosi o objęcie tego terenu szczególna ochroną i zwiększenie liczby patroli policji w tym rejonie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: