teleopieka dla seniorów fot. UMP

Seniorka z Wielkopolski straciła 10 tys. euro, jej syn 22 tys. zł. Przez oszustów

Oszuści poinformowali kobietę przez telefon, że wnuczka miała wypadek i potrzebne są pieniądze, by załagodzić sprawę. Seniorka uwierzyła – i przekazała oszustom wszystkie oszczędności swoje i syna.

Jak informują policjanci z wieleńskiego komisariatu, 16 listopada około godziny 15.00 85-letnia seniorka odebrała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę i poinformowała, że wnuczka miała wypadek, a żeby załagodzić jego skutki, potrzebne są pieniądze. Wtedy telefon seniorki przejął jej 66-letni syn, który przekazał informacje o posiadanych zasobach finansowych, a następnie za namową oszustki udał się do szpitala odwiedzić poszkodowaną w wypadku. W międzyczasie przed domem seniorki zjawił się fałszywy policjant, któremu kobieta przekazała pieniądze, zarówno swoje, jak i syna.

Gdy oboje zorientowali się, że to było oszustwo, powiadomili policję – wieleńscy funkcjonariusze szukają teraz sprawców oszustwa, a przy okazji ostrzegają, by nigdy nie ufać nikomu, kto przez telefon informuje nas o wypadku bliskiej osoby i chce pieniędzy. Zawsze wtedy od razu należy się skontaktować z krewnym, który rzekomo miał wypadek i upewnić się, czy rzeczywiście znalazł się w trudnej sytuacji. Nie wolno działać w pośpiechu i nie ulegać presji czasu, którą specjalnie wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.

Należy pamiętać, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie kontaktować się z policją pod numer konkretnej jednostki lub na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Czarnków

1.5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze