plaża

Sejm uchwalił: bon turystyczny nie dla emerytów i rencistów

Sejm przyjął ustawę dotyczącą bonu turystycznego, którym zostaną objęte rodziny z dziećmi. Odrzucił jednak poprawkę Senatu, która zakładała objęcie bonem także emerytów i rencistów.

Jak informuje Onet.pl, bon turystyczny zostanie przekazany rodzicom 6,5 mln polskich dzieci i będzie ważny do 31 marca 2022 roku.Dostaną go także rodzice, którzy pracują za granicą i tam dostają zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Bon nie zależy od dochodów rodziny, będzie przyznawany na dziecko, jak 500 plus. dzieci niepełnosprawne dostaną dwa razy więcej, czyli 1000 zł.

Bon nie będzie wypłacany w postaci gotówki, ale cyfrowego świadczenia – operatorem będzie ZUS, który będzie przelewał środki na konto wskazanego przedsiębiorcy turystycznego, u którego rodzina zdecyduje się spędzić wakacje lub skorzystać z wakacyjnej usługi. W grę będą wchodzić tylko przedsiębiorcy z listy przygotowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

Wartość bonów dla 6,5 mln dzieci wyniesie 3,5 mld zł. Bonem będzie można płacić już od 26 lipca, o ile prezydent szybko popisze ustawę.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze