Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Sejm przegłosował ustawę o ochronie zwierząt

Zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych – te i inne zmiany będą obowiązywać w ustawie, którą przegłosowali posłowie. Za przyjęciem głosowało 356 posłów, przeciwko – 75, od głosu wstrzymało się 18.

Sejm rozpoczął prace nad projektem ustawy – a właściwie dwoma projektami, ponieważ oprócz projektu PiS swój projekt złożyła także Koalicja Obywatelska – w środę po południu w niezwykle gorącej atmosferze. Przeciwnicy uchwalenia ustawy walczyli chwytając się wszelkich środków, by nie została uchwalona. Twierdzili, że to cios w polską wieś, w hodowców zwierząt i że zniszczy polskie rolnictwo. W samym klubie Prawa i Sprawiedliwości nie było zgody co do ustawy – spośród 75 głosujących aż 38 to posłowie Zjednoczonej Prawicy, wśród nich minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Natomiast posłowie Porozumienia Jarosława Gowina wstrzymali się od głosu.

Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, zapowiedziała konsekwencje dla posłów za glosowanie zgodne ze statutem partii. Rozmowy koalicyjne zostały zawieszone.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze