Jarosław Kaczyński fot. Adrian Grycuk

Sejm: Awantura na linii prezes Kaczyński – opozycja

Jarosław Kaczyński najwyraźniej nie jest usatysfakcjonowany oświadczeniem, jakie nagrał i zamieścił w mediach społecznościowych, ponieważ dziś postanowił przemówić do posłów. Oburzona jego słowami opozycja próbowała go zakrzyczeć.

Zaczęło się od wystąpienia posła Tomczyka, który ostro skomentował oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo wzywał do samosądu, tworzenia bojówek PiS i wysyłania ich przeciwko protestującym. Jego zdaniem to nie tylko niemoralne, skandaliczne, ale też jest to ciężkie przestępstwo przeciwko polskim obywatelom. I za to przestępstwo wicepremier będzie musiał zapłacić. Poseł oskarżył prezesa PiS także o to, że nie podaje prawdy o pandemii w Polsce, a demonstracje to jego wina, bo on do nich doprowadził.
– To jest pana odpowiedzialność i pan ma krew na rękach – powiedział poseł Tomczyk.

Najwidoczniej krytyka oburzyła prezesa, ponieważ wszedł na mównicę bez żadnego trybu i odpowiedział opozycji równie ostro, nazywając posłów przestępcami. Zdaniem prezesa protesty to wina opozycji, która do tego namawia i za to powinna ponieść konsekwencje. Tymczasem w Polsce panuje pandemia, obowiązuje zakaz spotykania się powyżej pięciu osób, a przez podjudzanie opozycji odbywają się tysiące demonstracji.

Oburzeni posłowie opozycji zaczęli odkrzykiwać wicepremierowi i wywiązała się awantura. Wicepremierowi trudno było dojść do głosu, a gdy mu się to udało, skrytykował poziom kultury politycznej i państwowej opozycji i ponownie nazwał ich przestępcami, ponieważ, jak stwierdził, w imię małych, brudnych interesów Nowaka narażają na śmierć mnóstwo ludzi.

Przypomnijmy, ze już siódmy dzień w całej Polsce trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze