Schronisko od kuchni

Podziel się!

Rozmowy o zwierzakach, zwiedzanie tych zakamarków schroniska, które na co dzień nie są dostępne – poznańskie schronisko zaprasza dziś do odwiedzin.

Na czym polega praca opiekuna psów czy kotów? Co komunikuje nam swoją postawą pies? To tylko kilka spośród wielu pytań, na które miłośnicy zwierząt otrzymają odpowiedzi w niedzielę podczas imprezy „Schronisko od kuchni”.

Chętni zostaną oprowadzeni po schronisku i zobaczą miejsca zazwyczaj niedostępne.
Opiekunowie psów i kotów opowiedzą o swojej pracy, a najmłodsi odwiedzający będą mogli się nauczyć, jak przywitać się z psem, by się ich nie bał. Będą też konkursy i zabawy uczące właściwego zachowania wobec zwierząt.

Reklama

– Przez cały dzień będziemy zbierać smakołyki dla psów, których nam ostatnio brakuje – mówi Małgorzata Lamperska, rzeczniczka prasowa schroniska.

Poznaniacy najwyraźniej bardzo kochają zwierzęta i chcą się o nich jak najwięcej dowiedzieć, bo miejsca na warsztaty tematyczne rozeszły się jak świeże bułki. Ale ci, którzy się nie załapali, nie powinni się martwić. Jak obiecują pracownicy schroniska, od kwietnia wycieczki będą się odbywać raz w miesiącu, więc są dodatkowe szanse na skorzystanie z wiedzy i fachowości pracowników.

Schronisko dla zwierząt (ul. Bukowska 266) można odwiedzać do godziny 15.00.

Mat. pras., el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar