Scena nad Rusałką wraca! Ponad 30 darmowych koncertów

Poznań szykuje się na muzyczne lato. Już w czerwcu startuje kolejna edycja cyklu darmowych koncertów plenerowych „Scena nad Rusałką”. W ramach wydarzenia, finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, wystąpi ponad 30 zespołów i artystów z różnych gatunków muzycznych.

Weekend otwarcia pełen gwiazd

Trzeci sezon koncertów zainauguruje trzydniowe wydarzenie zaplanowane na 4, 5 i 6 czerwca. Każdego wieczoru publiczność usłyszy inną muzyczną stylistykę.

4 czerwca: Nastrojowy początek

Pierwszy dzień zdominują spokojniejsze brzmienia. Wieczór rozpocznie lokalny zespół Madame Affair, po którym wystąpi Odet, łącząca fortepian z elektroniką. Koncert zamknie projekt Cinnamon Gum Macieja Milewskiego, czerpiący inspiracje z soulu lat 60. i 70.

5 czerwca: Siła polskiego hip-hopu

Drugiego dnia scena należeć będzie do przedstawicieli nowej fali hip-hopu. Po energetycznym otwarciu w wykonaniu duetu stas kropka x connor, wystąpi Rene z formacji Młode Wilki. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast wrocławski duet BSK, nagrodzony tytułem Odkrycia Roku w plebiscycie Popkillery 2025.

6 czerwca: Elektroniczne zakończenie

Ostatni dzień weekendu otwarcia poświęcony będzie muzyce elektronicznej. Headlinerem będzie Bass Astral, znany z nieprzewidywalnych setów live-actowych. Towarzyszyć mu będą GIGEE – polska producentka współpracująca z wytwórniami światowej klasy, oraz Michał Zietara, stały bywalec berlińskich klubów.

Organizacja i dostępność

Za przygotowanie wydarzenia odpowiada Fundacja Pogoda, przy wsparciu głównego sponsora – firmy Enea. W gronie partnerów są m.in. Miasto Poznań, Restauracja Rusałka oraz Polska Fundacja Osób Słabosłyszących.

Organizatorzy szczególnie zadbali o dostępność koncertów dla wszystkich. Dzięki współpracy z Polską Fundacją Osób Słabosłyszących, każde wydarzenie wyposażone będzie w pętlę indukcyjną dla osób z aparatami słuchowymi. Teren wokół sceny jest wolny od barier architektonicznych, a dojście do niej prowadzi utwardzoną drogą. Na miejscu dostępne są także toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Co dalej?

Weekend inauguracyjny to dopiero początek muzycznej uczty. W ramach całego sezonu zaplanowano występy ponad 30 wykonawców. Informacje o kolejnych artystach i datach koncertów organizatorzy będą sukcesywnie podawać na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: mat. pras.
Strona głównaKulturaScena nad Rusałką wraca! Ponad 30 darmowych koncertów