Scena nad Rusałką: Niemoc i Bluszcz na czwartkowym koncercie

Scena nad Rusałką koncert fot. L. Łada

Duet elektroniczno-gitarowy na jednym koncercie oraz „notoryczni debiutanci z syntezatorami i gitarami na drugim. Scena nad Rusałką zaprasza na kolejny czwartkowy koncert. Wstęp wolny!

Bluszcz – to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. Grają muzykę gitarowo-elektroniczną, a ich inspiracją jest polska fala syntezatorowa lat 80′ z wyraźnymi wpływami post-punku. Zespół swój pierwszy koncert zagrał na OFF Festivalu w Katowicach, występował też na takich festiwalach jak Open’er czy Męskie Granie. Zadebiutował albumem „Junior” wydanym przez Brennnessel Records. W kwietniu 2019 r. Bluszcz wydał drugi album długogrający „W Naszych Domach”, a we wrześniu 2020 r. wydał trzeci krążek zatytułowany „Kresz”.

Niemoc – członkowie zespołu lubią o sobie mówić, że są „notorycznymi debiutantami”, choć jako trio istnieją już od 8 lat. Ale wciąż mówi się o nich „młodzi zdolni”…

Styl Niemocy zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80-tych i 90-tych. Mamy tu gitary i syntezatory, któ©e są ich znakiem rozpoznawczym. Niemoc także można było usłyszeć na Openerze, OFF Festivalu, Nowej Muzyce, Spring Breaku, czy Męskim Graniu, supportowali także M83 i Kamp!. Pod koniec 2021 roku wydali płytę „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”, na którą zaprosili Kachę (Coals), Joannę Longić (Tęskno), Misię Furtak, Michała Wiraszko (Muchy) i Próżnię.

Organizatorem cyklu koncertów nad Rusałką jest Fundacja Pogoda, a koncerty są transmitowane także na profilu fundacji na FB. Portal TenPoznan.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów.