Samolot z Poznania odleciał z opóźnieniem. Straż graniczna wyprowadziła pasażera

Lotnisko Ławica fot. Sławek Wąchała

Agresywny pasażer został wyprowadzony przez strażników granicznych z samolotu lecącego z Poznania do Oslo. Był pod wpływem alkoholu i zamiast do stolicy Norwegii – trafił do izby wytrzeźwień.

Wszystko wydarzyło się na lotnisku na Ławicy w sobotę 7 stycznia. Funkcjonariusze Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy zostali wezwani do awanturującego się pasażera, który znajdował się na pokładzie samolotu rejsowego lecącego z Poznania do Oslo.

„Po wejściu na pokład statku powietrznego kapitan wskazał funkcjonariuszom Zespołu Kontroli Specjalistycznych 57-letniego mężczyznę, który nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę” – informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. – „Kapitan statku powietrznego w sporządzonym raporcie wskazał, iż pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę, był agresywny w stosunku do personelu samolotu, używał słów potocznie uznawanych za obelżywe, a cała sytuacja zagrażała bezpieczeństwu lotu”.

Strażnicy zmuszeni byli do wyprowadzenia pasażera z samolotu, a samolot z tego powodu odleciał z półgodzinnym opóźnieniem. Ze względu na widoczny stan nietrzeźwości – problemy z utrzymaniem równowagi i wyraźna woń alkoholu – wezwali policję. Policjanci przewieźli agresywnego mężczyznę do izby wytrzeźwień, gdzie stwierdzono, że w wydychanym powietrzu ma 2,12 promila alkoholu.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mężczyzna został ukarany za popełnione wykroczenie mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: