Samochody wracają do centrum Poznania. Zmiany w organizacji ruchu

plac Cyryla Ratajskiego fot. K. Adamska

Od 27 maja samochody ponownie będą mogły przejechać ulicami Fredry i Mielżyńskiego. Z tego powodu w całym centrum zmieni się organizacja ruchu. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność – i patrzeć na znaki.

„Będzie można przejechać jednokierunkowo od placu Cyryla Ratajskiego ulicą Mielżyńskiego do Fredry, a później skręcić w ul. Kościuszki” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Przebudowanymi torowiskami na ulicach Fredry i Mielżyńskiego jeżdżą już tramwaje, a wykonawca inwestycji w ostatnim czasie koncentrował się na pracach wykończeniowych i układaniu nawierzchni jezdni przy Zespole Szkół Komunikacji”.

Od 29 maja zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały również na ul. Ratajczaka przebudowywanej od ul. Św. Marcin do ul. 27 Grudnia.
„Z uwagi na konieczność wykonania sieci podziemnych na tym odcinku zamknięty dla ruchu pieszych zostanie chodnik wschodni, strona zachodnia pozostanie dostępna” – wyjaśnia spółka PIM. – „W trakcie prac dojazd do posesji będzie niemożliwy, a przejazd przez plac budowy będzie mógł odbywać się wyłącznie za zezwoleniem wykonawcy robót”.

Poznańskie Inwestycje Miejskie przypominają kierowcom, że mimo dopuszczenia ruchu w centrum nadal trwają prace budowlane, więc w rejonie robót należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: