sobota, 24 lutego, 2024

Samochód wjechał w policjantów. Jechali do wypadku

Dwaj ranni policjanci – i dwa mocno uszkodzone policyjne motocykle – to bilans wypadku, do którego doszło 17 października w Kościanie. Policjanci są w szpitalu, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

17 października dwaj funkcjonariusze, jak podaje RMF FM, jechali na motocyklach do wypadku. Mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, poruszali się po drodze głównej, jak poinformował asp. Jarosław Lemański, oficer prasowy kościańskiej policji. A warto dodać, że same motocykle pochodzą z tej najnowszej partii, oznakowanej tak, by były jeszcze lepiej widoczne na drodze.

Mimo tego kierowca dacii, 44-letni mieszkaniec Kościana, najwidoczniej nie zauważył motocykli. Wyjechał z drogi podporządkowanej wprost na nie. Jeden z nich uderzył w bok samochodu, drugi został uderzony przez auto, a siła odrzutu sprawiła, że zderzył się z jadącym z przeciwka audi.

Obaj policjanci trafili do szpitala. Żaden z kierowców samochodów nie ucierpiał, tak samo jak pasażer dacii. Nowiutkie policyjne motocykle BMW R 1250RT zostały poważnie uszkodzone i nie ma pewności, czy uda się je naprawić. Warto dodać, że kościańscy policjanci dostali je zaledwie miesiąc temu, dzięki projektowi “Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”, który był współfinansowany ze środków unijnych.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)
Strona głównaKościanSamochód wjechał w policjantów. Jechali do wypadku