Samochód wjechał pod pociąg. Jedna osoba ranna

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kaliszu wjechał pod pociąg relacji Warszawa – Poznań. Samochód został zmiażdżony między pociągiem a betonowym słupem, ale kierująca nim 67-letnia kobieta przeżyła. Z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło 3 września tuż po 9.00 rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym u zbiegu ul. Torowej i Krzywej, na tyłach giełdy kaliskiej. Jak powiedział portalowi “kalisz24 INFO” mł. asp. Jakub Pietrzak, oficer prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, samochód został zmiażdżony przez pociąg i zatrzymał się na betonowym słupie. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, żeby wydostać kobietę ze środka. Udało się i ranna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Była przytomna.

Według wstępnych ustaleń policjantów kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, bo prawdopodobnie nie zauważyła pociągu i dlatego wjechała na przejazd. Jak sprawdzili policjanci – maszynista był trzeźwy. W pociągu jechało około 30 osób, które nie ucierpiały wskutek zdarzenia. Policja bada szczegóły i okoliczności wypadku.

Źródło: kalisz24 INFO

Podziel się: