niedziela, 25 lutego, 2024

Samochód w rowie i jedna osoba ranna. Dwa wypadki w powiecie

Dwa zdarzenia drogowe, jedna osoba w szpitalu, a wszystkie z powodu niedostosowania prędkości do warunków drogowych – to bilans dnia 18 stycznia w gminie Śmigiel w powiecie kościańskim.

Zgodnie z ostrzeżeniami synoptyków na drogach od rana było bardzo ślisko, czego nie wzięły pod uwagę dwie kierujące, podróżujące przez gminę Śmigiel. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7.00 rano na drodze ze Starego Bojanowa do Spławia. 44-letnia mieszkanka gminy Śmigiel jechała zbyt szybko i na śliskiej drodze straciła panowanie nad pojazdem. Uderzyła w drzewo i odniosła obrażenia: pierwszej pomocy udzielili jej strażacy z OSP Stare Bojanowo, a przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali, że trzeba ją zabrać do szpitala.

Jak informuje portal “koscianiak”, około godziny 9.30 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem w Nietążkowie. 64-letnia mieszkanka gminy Śmigiel również nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad samochodem i zakończyła jazdę w przydrożnym rowie pełnym wody. Na szczęście nic jej się nie stało, ale przybyli na miejsce policjanci ukarali ją mandatem.

Źródło: koscianiak, OSP Stare Bojanowo
Strona głównaKościanSamochód w rowie i jedna osoba ranna. Dwa wypadki w powiecie