Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna

wypadek fot policja Szamotuły

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 7 na 8 stycznia na drodze ze Śliwna do Dusznik. Samochód osobowy, którym jechało dwóch młodych mężczyzn, z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu, ranny pasażer trafił do szpitala.

Wypadek miał miejsce około 2.00 nad ranem na ul. Nowotomyskiej w Dusznikach, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

„Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 26-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który kierował audi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo” – informują szamotulscy policjanci. – „Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej 26-latek zmarł na miejscu wypadku. Pasażer pojazdu został przetransportowany do szpitala”.

Służby po dojeździe na miejsce zastali kierowcę zakleszczonego w samochodzie. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili go i wspólnie z ratownikami z pogotowia rozpoczęli jego reanimację. Niestety, nie dała efektów. Lekarz orzekł zgon mężczyzny. Ratownicy zajęli się więc pasażerem samochodu – jego obrażenia były na tyle poważne, że trzeba go było przewieźć do szpitala.

Szamotulska policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, ustala przyczyny i okoliczności wypadku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: