Samochód staranował płot. Ranny kierowca

wypadek Chwaliszew fot. KP PSP Krotoszyn

Na drodze powiatowej w miejscowości Chwaliszew samochód osobowy wypadł z drogi, staranował płot i zatrzymał się w przydomowym ogrodzie. Strażacy musieli rozciąć dach, żeby wydobyć rannego kierowcę.

Do wypadku doszło 10 grudnia po godzinie 14.00.
– Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz miejscowa jednostka OSP Chwaliszew – informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego KP PSP w Krotoszynie. – Po dojeździe straży pożarnej na miejsce wypadku w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że wewnątrz pojazdu leżącego na boku w przydomowym ogrodzie znajduje się przytomny kierowca. Deformacja bryły samochodu uniemożliwiała jego bezpieczną ewakuację ze strefy zagrożenia. Droga powiatowa została całkowicie zablokowana przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy, by dostać się do rannego kierowcy, musieli usunąć część dachu uszkodzonego pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych.
– W momencie uzyskania możliwości bezpiecznej ewakuacji uczestnika zdarzenia, kierowcę umieszczono na noszach typu deska i w asyście ratowników medycznych przetransportowano do karetki pogotowia – tłumaczy mł. kpt. Dymarski. – Kierownik zespołu po wykonaniu diagnostyki podjął decyzję o hospitalizacji mężczyzny w placówce medycznej.

Po zabraniu uszkodzonego samochodu przez pomoc drogową strażacy usunęli z jezdni wycieki płynów eksploatacyjnych oraz elementy karoserii samochodowej stwarzające zagrożenie. Akcja trwała godzinę i 48 minut.

Podziel się:

Ostatnio dodane: