czwartek, 29 lutego, 2024

Samochód przejechał na wprost przez rondo. Kierowca trafił do szpitala

Do groźnego wypadku doszło na rondzie Ofiar Katynia w Wolsztynie. Kierowca stracił panowanie nad swoim autem i przejechał przez ronda na wprost, a później uderzył w barierki i znak drogowy. Kierowca został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło 3 grudnia około godziny 14.00, jak informuje Komenda powiatowa Policji w Wolsztynie. Według ustaleń funkcjonariuszy samochód marki Ford Focus przejechał z impetem na wprost przez Rondo Ofiar Katynia w Wolsztynie, a następnie uderzył w barierki ochronne, później w znak drogowy i zjechał na pobocze. Kierowca auta, 77-letni mieszkaniec Zielonej Góry, został ranny i trafił do szpitala.

“Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego, a także technik kryminalistyki” – informuje KPP w Wolsztynie. – “W rozmowie z bezpośrednimi świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący Fordem przejechał na wprost przez rondo, uderzył w barierki ochronne i znak drogowy, a następnie zjechał na pobocze, gdzie samochód się zatrzymał. Mężczyzna został wydobyty z pojazdu przez strażaków, a następnie przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wolsztyńskiego szpitala. W trakcie badań, u mężczyzny stwierdzono m.in. uraz kręgosłupa, konieczna więc okazała się jego hospitalizacja. Od kierującego pobrano też krew do badań pod kątem ustalenia ewentualnej obecności alkoholu lub podobnie działającego środka”.

Według wstępnych ustaleń policji, skonsultowaną z lekarzami, przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie kierowcy – jest diabetykiem.

Źródło: KPP Wolsztyn
Strona głównaWielkopolskaSamochód przejechał na wprost przez rondo. Kierowca trafił do szpitala