Samochód dachował na prostej drodze w Wielkopolsce

wypadek, Kłecko fot. policja Gniezno

Kierująca peugeotem 307 straciła panowanie na prostej drodze między Kłeckiem a Karniszewem, wypadła z trasy, uderzyła w drzewo i dachowała. Jak stwierdzili policjanci – była pod wpływem alkoholu.

Do kolizji doszło 25 stycznia, po godzinie 16.00.
„Sprawczyni kolizji, 47-letnia mieszkanka gminy Kłecko jadąc peugeotem 307 z Kłecka w kierunku Karniszewa na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu, uderzyła w drzewo, po czym auto dachowało” – informuje Komenda Powiatowa Gniezno. – „Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku ustalili, że kierująca w chwili zdarzenia znajdowała się w stanie nietrzeźwości – przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu”.

Dodatkowo samochód nie posiadał badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Policja zatrzymała kobiecie prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyła osoba wskazana przez kierującą. Ona sama odmówiła pomocy medycznej.

Jak przypominają policjanci – zatrzymanie prawa jazdy to dopiero początek konsekwencji. Sprawą zajmują się policjanci z Kłecka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: