Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Wielkopolski. Zostali bez dachu nad głową

pożar fot. OSP Łomnica

W tragicznym pożarze spłonął ich dom i cały majątek. Rodzina z trójką dzieci wyszła z pożaru cała i zdrowa – ale dosłownie tylko w tym, co miała na sobie. Jej przyjaciele zorganizowali dla nich zbiórkę.

Pożar miał miejsce na początku lutego, a rodzice i trójka dzieci wyszli z niego tylko w tym, co mieli na sobie – tak jak stali. Ich przyjaciele chcą pomóc zebrać 100 tys. zł na remont domu – taki cel założyli sobie na portalu zrzutka.

„Straty są ogromne, stracili wszystko, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, zakupić wszystkie meble i sprzęty, które spłonęły, do wymiany są wszystkie drzwi, okna, podłogi, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować i wiele innych rzeczy które trzeba naprawić” – czytamy w opisie zbiórki. – „W tak ciężkich czasach nie będą w stanie zrobić tego samodzielnie, tym bardziej, że dom nie był ubezpieczony. Bardzo Was proszę o okazanie dobrych serc i wsparcie zbiórki. Niech ten czas okaże się naprawdę magiczny”.

Potrzebne są nie tylko pieniądze, ale dosłownie wszystko. Zbiórkę odzieży zorganizowała też świetlica wiejska w Borui Nowej, a jak zapowiadają organizatorzy akcji – zbiórek będzie więcej. Tak wiele, ile będzie potrzebnych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: