Dancing fairPlayce

Rusza Dancing fairPlayce Poznań

Kilkadziesiąt technik tanecznych, filmy, wystawy, spotkania i rock and roll. Ewa Wycichowska 17 sierpnia zaprasza ponownie na warsztaty tańca współczesnego. Tym razem na Naramowice.

Dancing fairPlayce Poznań to kontynuacja Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego – autorskiego projektu utworzonego przez Ewę Wycichowską w 1994 roku w Polskim Teatrze Tańca. Ale teraz uczestnicy warsztatów i sympatycy tańca spotykają się już po raz trzeci w nowoczesnym Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce, w północnej części Poznania, przy ulicy Bożydara 10, nad strumieniem Różanym.

Tu będą się odbywać nie tylko warsztaty, ale teź liczne zajęcia prozdrowotne i sportowe, wykłady piramidalne, tzw. „Spotkania z pasją” podczas których, goście rozmawiać będą z uczestnikami o tańcu i sporcie. Oczywiście nie zabraknie wspólnych wieczorów tanecznych i pokazów różnych technik tańca.

Warsztaty zostaną uroczyście otwarte 17 sierpnia o godzinie 19.00 i już wtedy szykuje się mnóstwo atrakcji. Będzie można podziwiać wystawę “Mandalas i mandalowo-roztańczone akcje-inspiracje”. Pomysł na jej realizację zrodził się ze spotkania Ewy Wycichowskiej i malarki, Ewy Nowackiej-Piechowiak, podczas Kongresu Kobiet, a kiedy dwie artystki z różnych dziedzin sztuki tworzą wspólną ideę, jedno jest pewne – szykuje się coś niezwykłego. Możemy zdradzić, że na pewno będzie kolorowo, mandalowo, inspirująco, smacznie, muzycznie i oczywiście – tanecznie…

Po pokazie “Mandalas” (będzie można je podziwiać jeszcze 18 sierpnia) studenci i absolwenci AWF zaprezentują mandalowy taniec Mocy, oczyszczający i harmonizujący ducha i ciało. Podczas otwarcia przedstawi się też publiczności FDundacja Mam Marzenie, a całość zakończy zabawa taneczna w ogrodzie fairPlayce

20 sierpnia będzie warto wybrać się do fairPlayce Poznań o 20.30 na projekcję filmu “Girl”, reż. Lukas Dhont. Belgia, Holandia 2018 / 105. Film opowiada o 15-letniej Larze, która zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze – o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym jest uwięziona… Debiutant Lukas Dhont, odkrycie tegorocznego festiwalu w Cannes, z dojrzałością i niezwykłą subtelnością opowiada o tym, jak opresyjne bywa własne ciało oraz jak wyczerpująca może być walka z jego ograniczeniami – zwłaszcza gdy jesteś młodym, niecierpliwym nastolatkiem poszukującym własnej tożsamości. “Girl” to także sukces charyzmatycznego tancerza Victora Polstera, który swoją wielką aktorską kreacją wykracza poza narzucone kulturowo genderowe schematy, obnażając bolesną niedoskonałość biologicznych definicji i ich społecznej percepcji.

21 sierpnia o godzinie 21.00 Małgorzata Sobczak zaprasza na wernisaż wystawy fotografii poświęconej tangu. Mottem wystawy jest: “Tango odkrywa nas krok po kroku – to nie my, lecz ono nas wybiera…” Krzysztof Mazurek, “Osiem kroków tanga”. Wystawa prezentuje zdjęcia, jakie zostały wykonane podczas poznańskich milong, począwszy od września 2018 roku do chwili obecnej. To kadry czarno – białe, których celem jest pokazanie, co dzieje się w duszy człowieka, który tańczy tango. A autorka wie, o czym mówi, ponieważ sama tańczy tango…

Po wernisażu wszyscy obecni są zaproszeni na milongę, a samą wystawę będzie można oglądac do końca września.

22 sierpnia o 19.00 rozpocznie się “Amerykański wieczór Rock and Roll”, na który zaprasza poznański zespół Electric Cowboyz. Trzon grupy tworzą wokalista Adam Czech i gitarzysta Mateusz Rychły, którzy do współpracy zapraszają doświadczonych muzyków ze sceny rock’n’roll, country i blues. Wokalista grupy, Adam Czech, jest laureatem Plebiscytu Dyliżanse 2018 w kategorii Wykonanie Roku za występ na Pikniku Country w Mrągowie. Gitarzysta Mateusz Rychły doskonalił swoją technikę pod okiem Guthriego Trappa (nagrywającego m.in. dla Dolly Parton) i Jima Campilongo (współpracownika Norah Jones).

W repertuarze zespołu znajdziemy klasyczne utwory rock’n’roll i country wykonywane na stylowym instrumentarium ze złotej ery tej muzyki – gitarach Telecaster i Precision, perkusji Gretsch.

Dancing fairPlayce Poznań potrwa do 24 sierpnia.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze